Poznejte budoucnost konverzačního e-commerce - AI chatbota. Buďte mezi prvními!
Případová studie

Jak společnost KetoDiet zvýšila počet objednávek díky kvalitní zákaznické péči

Šárka Kaiserová, vedoucí oddělení provozu a legislativy
5000
konverzací ročně
95,4 %
hodnocení spokojenosti
35 %
dotazů vyřešil chatbot

Cíl

KetoDiet měla potíže s pomalou a neefektivní komunikací se zákazníky. To zatěžovalo pracovníky zákaznické podpory a mělo negativní dopad na celkovou kvalitu služeb. Rozhodli se proto využít pomoc chatbotů a tak mnohonásobně zrychlit a zefektivnit svou zákaznickou podporu a ušetřit čas svým pracovníkům.

Strategie společnosti KetoDiet a klíčové funkce, které využívají

Chatboty a další funkce Smartsupp pomohly KetoDiet sjednotit odpovědi operátorů zákaznické podpory a také zajistily rychlejší a kvalitnější reakci na dotazy zákazníků. Samotný chatbot pomohl podpoře KetoDiet automaticky vyřešit 30-35 % opakujících se dotazů, díky čemuž snížil přetížení operátorů. V současné době společnost KetoDiet zaměstnává dva operátory na plný úvazek, kteří se starají o zákazníky primárně mimo chat, jednoho operátora na částečný úvazek, který poskytuje výživové poradenství a jednoho operátora na plný úvazek, který se stará primárně o dotazy na chatu a o aktualizaci a vylepšování Smartsupp chatbota, který je následně schopný pracovat a odpovídat na nejčastější dotazy i ve chvíli, kdy žádný z operátorů není dostupný.

Company

KetoDiet je společnost zabývající se hubnutím na bázi bílkovin, která působí na trhu již více než 11 let. Nabízí zdravou a účinnou metodu hubnutí, prostřednictvím vzdělávání zákazníků v oblasti zdravého životního stylu.

Zaměření

Stravovací programy a výživa

Používané klíčové funkce

Live chat a chatbot

Společnost KetoDiet používá Smartsupp již po dobu 36 měsíců - průměrně mají 417 konverzací měsíčně. Za rok 2022 měla společnost celkem 5000 konverzací. Díky využití live chatu se čas první odpovědi zkrátil na 1 minutu a 47 sekund, což se také podepsalo na hodnocení spokojenosti zákazníků společnosti, kteří podporu KetoDiet hodnotili následovně: 95,4 % zákazníků dalo pozitivní hodnocení, 3,3 % zákazníků hodnotilo podporu neutrálně a pouze 1,3 % zákazníků udělilo negativní hodnocení.

Nejfrektovanější hodiny na chatu byly po většinu roku od 8:00 do 18:00, v sezoně se ale návštěvníci často ptali i mezi 20:00-22:00. Počet dotazů za den se pohyboval od 15 do 40 v závislosti na dni v týdnu. Díky live chatu společnost KetoDiet navýšila počet objednávek za měsíc přibližně o 30 a jejich průměrná hodnota byla 3000 Kč.

„Díky chatbotovi jsme jako online firma technologicky modernější a atraktivnější.”
Šárka Kaiserová, vedoucí oddělení provozu a legislativy
průměrná hodnota objednávky
3000
CZK měsíčně
30 %
vyřešených dotazů je půl úvazku pro operátora na den
60 %
komunikace probíhá na chatu
30-35%
dotazů vyřeší chatbot
Příspěvky na Instagramu KetoDiet včetně příběhů jejich zákazníků
Příspěvky na Instagramu KetoDiet včetně příběhů jejich zákazníků

Závěr

Společnost KetoDiet využívá Smartsupp ke zlepšení komunikace se zákazníky. Díky využití live chatu a chatbotů je komunikace se zákazníky mnohem rychlejší a efektivnější. Navíc jim Smartsupp pomáhá šetřit i čas a snižovat pracovní zátěž u operátorů zákaznické podpory. Pomocí live chatu se společnosti KetoDiet podařilo zvýšit konverze o 30 objednávek měsíčnědosáhnout velmi pozitivní hodnocení spokojenosti zákazníků - 95,4 %. Správné využití live chatu a chatbotů vedlo u společnosti KetoDiet k celkovému zlepšení zákaznické podpory a zvýšení konverze..

Pomáhá vám Smartsupp k úspěšnému podnikání? Ozvěte se nám! Máte-li zájem o měření svých výsledků dosažených se Smartsupp a chcete získat bezplatnou šablonu pro Google Analytics, pošlete prosím e-mail na adresu patrik@smartsupp.com.

Vyzkoušejte si to

Vyzkoušejte si Smartsupp zdarma a dosáhněte skvělých výsledků i ve svém e-shopu